JAKO CUP, 15.-16.6.2013

Dvoudenní turnaj se uskutečnil v Hradci Králové, v areálu Háječek.
Hrálo se jako v krajském přeboru - na dvou hřištích zároveň 4+1.
Báječný turnaj s bezvadnou organizací, který jsme si hezky užili. Kluci zaslouží určitě pochvalu za to, že i v omezeném počtu dokázali (víceméně) dva dny hrát fotbal a bojovat, byť jejich výkony tentokrát stačily pouze na třinácté místo (byť jsme na turnaji prohráli pouze dvě utkání). Předvedli jsme několik skvělých zápasů (např. zápas s Hlinskem, první část s Hradcem), ale i několik "výbuchů" (první část s Mostem, druhou část s Hradcem), přičemž silné a slabší chvilky předvedly jak bílí, tak žlutí. V některých fázích turnaje se nám moc nedařilo hrát "spolu", ale v některých zápasech jsme předváděli krásné kombinace se zakončením do prázdné branky, tak víme, že to kluci umí.

Museli jsme se vypořádat s komplikacemi při příjezdu (Lukáš, Matěj a Oťas naskočili do prvního zápasu skoro z auta), s malým počtem hráčů (bílý tým měl na střídání jednoho hráče, žlutý tým měl na střídání dva, ale jenom díky pomoci Kuby Porta z 05tek, který perfektně zapadl a s klukama na hřišti si bez problémů rozumněl) a v neposlední řadě nám fotbal komplikovalo obrovské vedro.

Stejně jako náš turnaj nakonec vyhrál celek z Neratovic, který ve finále porazil kluky z Bohemky, na třetím místě skončili kluci z Budějovic.

Zápasy ve skupině A (1. část bílí, žlutí / 2. část bílí, žlutí // celkem)

SK Benešov 3:0, 1:1 / 2:4, 5:1 // 11:6
FC Hradec Králové 2:3, 0:4 / 3:8, 3:5 // 8:20
FC Slovan Havl. Brod 4:0, 1:0 / 0:2, 4:1 // 9:3
FC Hlinsko 0:1, 1:1 / 1:1, 2:0 // 4:3
FK Mladá Boleslav 4:1, 2:1 / 3:0, 6:2 // 15:4

Přestože jsme prohráli jediné utkání, skončili jsme díky skóre třetí a nepostoupili tak do bojů o celkové vítězství.

Zápasy o umístění

Baník Most 1:2, 1:2 / 0:3, 4:0 // 6:7
Ústí n. L. 5:1, 3:1 / 4:3, 3:1 // 15:6
Chrudim 3:0, 3:4 / 5:3, 2:3 // 13:10

V zápasech o umístění jsme si trochu paradoxně zahráli proti známým z Mostu a Ústí. Bohužel nám ranní zápas proti Mostu moc nevyšel a o gól jsme prohráli. Zápas proti Ústí jsme zvládli a v závěrečném vyrovnaném zápase jsme dokázali přehrát Chrudim, takže jsme obsadili 13. místo.

Důležitější než naše závěrečné umístění je určitě to, že kluci dokázali ve dvou ze třech klíčových utkání zabojovat a vyrovnali se soupeřům nejenom fotbalovostí, ale i bojovností a důrazem (to byly zápasy pro Hlinsku a Chrudimi).

Pochvalu zaslouží i rodiče za podporu, kterou klukům po celý turnaj poskytovali.

Sestavy:

žlutý tým
Venda Bartoš, Matěj Doubek, Oťas Douša, Honza Grümann, Marel Jungmann, Kuba Port, Kubin Vyhnal

bílý tým
Luky Haruda, Áda Jaroš, Denis Šístek, Marek Vršata, Jarin Zápotocký, Jirka Zápotocký

 

Plakát turnaje ZDE. Webové stránky turnaje